27 mar 2018

# lifestyle

Jak zamawiać z aliexpress?| zafulW dzisiejszym poście podzielę się z wami informacjami na temat aliexpress oraz wspomnę o Zaful.
Na aliexpress od sierpnia zeszłego roku zamówiłam naprawdę dużo różnych produktów i nadszedł czas, żeby podzielić się z wami moimi poradami i wskazówkami.

Na co patrzę przy zamawianiu?
Liczba zamówień, przy wchodzeniu do aplikacji mobilnej na wstępie pokazują się nam produkty specjalnie dopasowane do nas(zmieniam to na wyszukiwanie pod względem zamówień). Rzeczywiście w sugerowanych przedmiotach czasem możemy znaleźć perełki, jednak musimy być czujni i zwrócić uwagę ile osób zakupiło dany produkt oraz zdjęcia produktu oraz opinię o produkcie(najczęściej są w języku angielskim i o dziwo polskim). W opiniach często też możemy znaleźć informację o czasie wysyłki. Jest ona różna, może wahać się od dwóch tygodni do nawet trzech miesięcy.  
Czym się nie sugeruję?
Nie do końca nie sugeruję, bo jeśli ma 1* to rzeczywiście nie warto zamawiać. Jednak zdarza mi się dosyć często, że po wystawieniu na przykład 3* firma pisze do mnie maila, żebym zmieniła to na 5*, bo 3* źle wyglądają i w nagrodę dadzą mi kupon; na przykład 50 centów.

Paczka nie dotarła co teraz?
W przypadku kiedy produkt nie dotrze do nas w ciągu trzech miesięcy lub firma wysyłająca zaznaczy, że produkt do nas dotarł chociaż go nie posiadamy należy napisać maila do danej firmy, w której zamieścimy informację o naszym problemie lub w aplikacji mobilnej mamy możliwość zaznaczenia, że produktu nie otrzymaliśmy i tam uzyskamy dalsze wskazówki co należy zrobić. Zdarzyło mi się tak dwa razy i pieniądze odzyskałam bez problemów.  

Każdy użytkownik po zamówieniu kilku produktów otrzymuje swoje własne zniżki na zakupy.
Często są to nawet bony po 2$ do wykorzystania w sklepie bez robienia zakupów na większą kwotę. Czyli wychodzi na to, że produkt otrzymujecie za darmo. W moim wypadku kuponu użyłam raz, bo reszta nie była dla mnie przydatna. 

Po otrzymaniu produktu warto wstawić zdjęcie i opinię, żeby następni kupujący mieli po prostu łatwiej. 

Dobrą pomocą dla was może być jeszcze dołączenie do przeróżnych polskich grupek na facebooku właśnie o aliekspress. Ludzie wrzucają tam zdjęcia oraz opinie również. Jeśli macie jeszcze jakieś nurtujące was pytania zadawajcie je w komentarzach, a doradzę :)

Mam dla was również mały przegląd Zaful:
1                                        2                                    3                                    4

 5                                     6                                   7                                  8

9                                                              10

1 komentarz:

  1. Fajne rzeczy :)
    Ja czasami zamawiam z ali ,bo cena w porównaniu z naszymi cenami jest banalna :)

    OdpowiedzUsuń

☆Dziękuję za obserwację i komentarze :)
☆Odwiedzam każdy blog pozostawiony w komentarzu
☆Proszę nie pisz komentarza typu " Fajny Blog, obserwujemy ? (itp.)" , bo to świadczy o tym, że nie przeczytałeś/aś posta i chcesz się tylko zareklamować.