15 sty 2018

# przemyślenia

5 poziomów na drodze do sukcesu


Pragnę Ci dziś przedstawić piramidę sukcesu, która jest dopasowana do każdego rodzaju, czy to emocjonalnego, biznesowego, czy rodzinnego. Piramida, która pomoże ci określić poziom, na którym się znajdujesz i jak możesz wspiąć się na wyższy.


Jak możesz zauważyć w drodze do sukcesu zanjduje się pięć poziomów.  Pierwszym poziom, najszerszym i nie bez powodu na samym dole jest marzyciel. Jest to największa grupa ludzi, która skupia w sobie ludzi pogrążonych w marzeniach, którzy nie myślą, a nawet nie planują wykonać następnego kroku w drodze po marzenia, pasję czy hobby.  
Teoretyk to człowiek zbierający wiedzę na dany temat. Czytanie wpisów w internecie, książek, artykułów, zapisy na warsztaty czy spotkania podróżnicze. Tutaj ma miejsce posiadanie wiedzy, ale bez jej praktykowania. Które właśnie zaczyna objawiać się na poziomie praktyk. Z zebranej przez nas wiedzy zaczynamy wdrążać w nasze życie. Jest to moim zdaniem jeden z ważniejszych poziomów piramidy, bo tutaj właśnie zaczynamy się rzeczywiście realizować. Niestety jako jeden z najważniejszych to również jeden z najczulszych poziomów. Przez nasz zapał staramy się najczęściej jak najszybciej wszystkiego dokonać, przez co efekty naszej pracy niekoniecznie będą zadowalające i mogą nas zrazić i doprowadzić do porażki. Jeśli wystarczająco długo się szkolisz, wiesz co robić w danej sytuacji i jak być coraz lepszym to wchodzisz na poziom eksperta. Mówi się i nie bez powodu- że aby zostać espertem musisz poświęcić około 10 000 godzin na daną czynność. Wymaga to od nas niezwykłej cierpliwości, ciągłego zapału i motywacji. Dochodząc do swojego upragnionego celu i spełnienia stajesz się mistrzem, osiągając najwższy poziom.
  Jeśli chodzi o mnie spoglądając na tę piramidę tkwię w poziomie praktyka, i zamierzam wspinać się jeszcze wyżej. 

Gdzie znajdujesz się Ty?


11 komentarzy:

 1. Oh ja mam zawsze tysiące pomysłów, ale każdy warto przemyśleć na spokojnie wtedy wychodzi mi bardziej efektowniej :)


  https://delavie-paula.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Między teoretykiem a praktykiem , wciąż zbieram więdze na różne tematy i powoli staram się je realizować

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny post, myślę, że jest kimś pomiędzy teoretykiem, a praktykiem. Ważne żebyśmy dążyli co swoich celów i nie poddawali się, Tobie również tego życzę:)
  mój blog :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo oryginalny post :)
  Wszyscy zaczynamy z tego samego pułapu, by w przyszłości osiągnąć mistrzostwo! <3
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Zależy w jakiej dziedzinie, bo mogę znajdować się albo w poziomie praktyka albo marzyciela haha.
  Jednak już od jutra planuję wskoczyć na poziom praktyka, bo właśnie z tego poziomu spadłam, może uda mi się ominąć jeden szczebelek :)

  Życzę powodzenia nam wszystkim! <3
  Obserwuję :)

  MÓJ BLOG-ZAPRASZAM

  OdpowiedzUsuń
 6. Wydaje mi się, że jestem gdzieś w połowie drogi między praktykiem a ekspertem. Do tego drugiego może zacznę dosięgać po tym jak już uda mi się zorganizować własny projekt teatralny, o którym jakiś czas temu marzyłam!
  Świetny temat i genialna droga do wykonania mini "rachunku sumienia" w swoich działaniach. Oby takich postów więcej!
  Buziak,
  Ola ;)

  https://moleteatralne.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawy wpis i ogólnie cały blog, lubię taką tematykę. :) Obserwuję oczywiście.
  A co do poziomu wydaje mi się, że jestem na poziomie teoretyk/praktych, chociaż mam też niektóre marzenia, które boję się zrealizować i tylko jak na razie są w mojej głowie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam nadzieję też że kiedyś dojdę do poziomu mistrza!
  https://blackbalba.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę,że na razie jestem między marzycielem a teoretykiem.Ciekawy post pozdrawiam :)

  http://nkarolainn.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ładne zdjęcia kochana :)

  OdpowiedzUsuń

☆Dziękuję za obserwację i komentarze :)
☆Odwiedzam każdy blog pozostawiony w komentarzu
☆Proszę nie pisz komentarza typu " Fajny Blog, obserwujemy ? (itp.)" , bo to świadczy o tym, że nie przeczytałeś/aś posta i chcesz się tylko zareklamować.