11 lis 2017

# przemyślenia

Dlaczego uczysz sie historii?

Dlaczego w ogóle uczysz się historii? Przecież to mnóstwo dat do zapamiętania, wiele ludzi, o których musisz wszystko wiedzieć i dodatkowe kilka godzin w szkole. Dramat, prawda?

HISTORIA TO NAUKA O PRZESZŁOŚCI
W której poznajemy swoje korzenie dzięki ludziom, którzy o tym głosili, pokazywali. Dzięki nim wiemy jak żyli ludzie kiedyś, jak wyglądali. Mamy świadomość co działo się w przeszłości. Jak wyglądały dawne granice, jakim potężnym państwem byliśmy. Wiemy kiedy została odkryta Ameryka i wiemy kiedy, gdzie i dlaczego wybuchały wojny.

NARÓD BEZ WIEDZY O PRZESZŁOŚCI
Nie jest wart przyszłości- Są to słowa Józefa Piłsudskiego, z którymi się zagdzam. Z powodu posiadania wiedzy o przeszłości jesteśmy w stanie przewidywać przyszłość i interpretować teraźniejszość. Wiedząc co się wydarzyło kiedyś, rozumiemy dlaczego tak jest obecenie. Znajomość historii pozwala nam również pozanć wszystko to, czego nie byliśmy świadkami.Musimy też wiedzieć, że społeczeństwo bez świadomości historycznej nie ma szans na rozwój.

HISTORIA TO NAUCZYCIELKA ŻYCIA
Historia to wielka księga zwycięstw, prób, porażek, ona nas uczy jakich błędów nie popełniać i jak musimy postępować na podstawie przeszłych dziejów czy wojen. Pokazuje nam też ciekawe rozwiązania w sytuacjach, w których sami byśmy sobie nie poradzili. 


KAŻDY POLAK MUSI WGŁĘBIĆ SIĘ W HISTORIĘ POLSKI
Bo naprawdę warto jest znać historię swego kraju, zwłaszcza. że nasza historia jest naprawdę bogata.

11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów.                                                                                                SWETEREK- TUTAJ ♥

17 komentarzy:

 1. Zgadzam sie, że nauka historii jest ważna, ale czasem w szkole człowiek uczy się na prawdę wielu zbędnych dat, które potem i tak zapomina... A zamiast tego, mógłby nauczyć się więcej o historii Polski, jako swojego narodu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj z tobą rzeczywiście sie zgodzę. Moim zdaniem również sposób przedstawiania nauki w szkołach powinien być zmieniony :)

   Usuń
 2. Zgadzam się z tym że historia jest ważna, ja bardzo ją lubię❤️

  OdpowiedzUsuń
 3. ładnie
  https://skucinska-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. super to napisałaś. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Z całego serca mam nadzieję, że któregoś dnia polski system edukacji się zmieni. Angielski/Amerykański system nie dosyć że jest bardziej skuteczny to studenci nawet gdy nie chcą zapamiętują przekazaną im wiedzę. :)
  Pozdrawiam Cię serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny post 😊 Historię samą w sobie lubię i jest ona ważna, ale zapamiętanie tych wszystkich dat to była i jest moja słabsza strona 😉

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetnie :)
  blaack-pearl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba jesteśmy jedynym Krajem którzy naprawdę tak bardziej wiedzą na temat historii 😀

  OdpowiedzUsuń
 9. Oj tak jako, że jesteśmy Polakami powinniśmy znać historię swojego kraju i wiedzieć o najistotniejszych wydarzeniach z przeszłości :)
  https://ruudegirls.blogspot.com/2017/11/woski-yankee-candle.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Zawsze uwielbiama lekcje historii. Mialam świetnych nauczycieli od tego przedmiotu, którzy jak zaczynali opowiadać to dzwonek na przerwę brzęczał a nikt nie wychodzil z sali, bo chciał dalej sluchac opowieści.
  Zreszta mam glowe do dat i faktów wiec wchodzilo to w mój mózg strasznie szybko z czego się bardzo ciesze :)
  Podrugiejstronieokładki

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetny post! Historia jest bardzo ważna.
  Pozdrawiam!
  https://drawing-myhobby.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Historia to przede wszystkim pokazanie tego, że mimo coraz "mądrzejszego" społeczeństwa, w dalszym ciągu popełniamy takie same błędy ;) Nic się człowiek nie nauczy, oj nic.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. Warto uczyć się historii ! Szkoda tylko, że w szkole większą wagę przywiązują do pierdół, zapominając o podstawach ;/

  roksanary.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Warto znać przeszłość swojego narodu.
  Bardzo spodobał mi się cytat, skłania do przemyśleń.

  http://kinga-wajman.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo fajnie, że jesteś zainteresowana tematem. Pierwszy raz widzę na blogu chyba taką notkę tematyczną.


  Pozdrawiam
  Sara's City

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja bardzo lubię słuchać opowieści o tym jak kiedyś było, przenieść się wyobraźnią do tych czasów. :)


  egzemplarz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

☆Dziękuję za obserwację i komentarze :)
☆Odwiedzam każdy blog pozostawiony w komentarzu
☆Proszę nie pisz komentarza typu " Fajny Blog, obserwujemy ? (itp.)" , bo to świadczy o tym, że nie przeczytałeś/aś posta i chcesz się tylko zareklamować.