21 sie 2017

# przemyślenia

Twoje postępowanie ma konsekwencje


Dziewczyna, którą nazwałeś grubą wpadła w depresję i zaczęła głodować. Kobieta, którą wyśmiewałeś za brak włosów walczy z rakiem.
Chłopak, którego wyśmiałeś bo płakał jest załamany, bo jego mama umiera właśnie w wyniku choroby. Chłopak, którego uderzyłeś, bo jest gejem właśnie popełnia samobójstwo. Mężczyzna, którego nazwałeś biedakiem ciężko pracuje całymi dniami, aby utrzymać swoją rodzinę. Ten stary mężczyzna, którego wyzwałeś za oszpeconą twarz walczył za nasz kraj. Chłopiec nad którym się znęcasz przeżywa w domu koszmar ponieważ jest maltretowany przez rodziców.-facebook
Każdy twój ruch, każde postępowanie ma wpływ na to co wydarzy się  później. Każde słowo wobec innej osoby może zmienić jej postępowanie. Każdy ruch ręką może zmienić nawet twoją przyszłość. Nawet twój mały błąd może zniszczyć wszytsko na co pracowałeś całe życie. Czy to oznacza, że mamy na każdym kroku bać się wyboru? Po części powinnyśmy, jednak z drugiej strony ciągłe życie w strachu nie jest zadowalające i owocne. Trzeba
po prostu zawsze pamiętać, że każdy wybór niesie plusy i minusy. Takie jest życie. Pełne porażek, ale i szczęścia. Liczmy się z konsekwencjami naszych słów oraz gestów i czasem ugryzmy się w język aby nie sprawić komuś przykrości tym co mówimy i tym co robimy.

5 komentarzy:

 1. Lubię ten cytat, który dodałaś. Znaczy w sumie fragment, bardzo mądry. A właśnie takich prawdziwych słów brakuje w internecie. I cieszę się, że są ludzie, którzy naprawdę wiedzą i zdają sobie świetnie sprawę z tego jak jest. To już bardzo wiele! A jeśli chodzi o zdjęcia są świetne, i pomysłowe. :)
  <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Mądry wpis. To prawda, nawet najdrobniejsze słówka mają swoje konsekwencje. Śliczne zdjęcia!
  dusiiiak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ahh, niektórzy nie myślą co robią ani co mówią do drugiej osoby. Najpierw trzeba poznać, albo w ogóle się nie wtrącać w cudze życie.
  Zapraszam :)
  ania-ania3.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Jejku, widziałam ten fragment cytatu, ale po angielsku kiedyś na Facebook`u. Bardzo mądrze napisane! Zdjęcia są śliczne ♥

  londonkidx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. ja czesto tak mam, ze zaluje swoich decyzji wtedy wlasnie, gdy podjelam nie za namowa innych i nie posluchalam sie samej siebie, wciaz nad tym pracuje ;)

  co powiesz na wspólną obserwację? ja już i to z ogromną chęcią!
  nowy post <3
  https://justemsi.blogspot.com/2017/08/resibo-nature.html

  OdpowiedzUsuń

☆Dziękuję za obserwację i komentarze :)
☆Odwiedzam każdy blog pozostawiony w komentarzu
☆Proszę nie pisz komentarza typu " Fajny Blog, obserwujemy ? (itp.)" , bo to świadczy o tym, że nie przeczytałeś/aś posta i chcesz się tylko zareklamować.