8 mar 2017

# przemyślenia

Pasja„Wiesz, co jest największą tragedią tego świata? Ludzie, którzy nigdy nie odkryli, co naprawdę chcą robić i do czego mają zdolności.
Synowie, którzy zostają kowalami, bo ich ojcowie byli kowalami. Ludzie, którzy mogliby fantastycznie grać na flecie, ale starzeją się i umierają, nie widząc żadnego instrumentu muzycznego, więc zostają oraczami. Ludzie obdarzeni talentem, którego nigdy nie poznają. A może nawet nie rodzą się w czasie, w którym mogliby go odkryć.”

Co to właściwie jest pasja? 
Wikipedia mówi nam, że pasja to czynność wykonywana dla relaksu w czasie wolnym od obowiązków. Może łączyć się ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie, doskonaleniem swoich umiejętności w pewnym określonym zakresie, albo też nawet z zarobkiem — głównym celem pozostaje jednak przyjemność płynąca z uprawiania hobby.
Ja bym to też określiła jako determinację. zamiłowanie do pewnej czynności, którą  jesteśmy w stanie wykonać w każdej wolnej. Jesteśmy w stanie poświęcić się temu, bo to sprawia nam radość i daje cel i motywację w życiu. Pasja jest drogowskazem w życiu. Jest czymś co tworzy ciebie.

To twoja decyzja
Czy chcesz ją posiadać czy odrzucić. To twój wybór czy pomimo przeczeń otoczenia postawisz na swoim i mimo wszystko będziesz ją wykonywał. Brnął do niej. Musisz też pamiętać, że pasją nie jest posiadanie samego aparatu. Aparat sam z siebie niczego nie osiągnie. To ty nadajesz mu życie, użytek i to dzięki twojej kreatywności powstają zdjęcia, które są sławne na całym świecie.

Dlatego, weź oddech
Odnajdź pasję. Spełniaj się. Żyj jakby jutra miało nie być i wiedz, że pasja jest jak odcisk palca. Wszyscy mają inne. Dlatego nie bój się być kreatywnym i oryginalnym.12 komentarzy:

 1. Cytat genialny! Więc warto szukać swojej pasji, bo każdy jest w czymś dobry tylko wiadomo trzeba to znaleźć. U mnie moimi największymi pasjami jest pisanie i moda, dlatego postanowiłam to połączyć :)
  KLAUDIALISIECKA BLOG - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam czytać takie posty. Bardzo mnie motywują. Cudowne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam już swoją pasję i daje mi naprawdę dużo radości! :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Warto robić co kochamy i sprawia przyjemności. Kiedyś na odwrót robiłem i to był błąd. Kiedyś trzeba było robić co rodzice ci nakazali i koniec, rodzice gospodarstwo to i ty też musisz, taka mądrości dawniej była niestety.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wczoraj zaczęłam tworzyć podobny wpis - o motywacji, spełnianiu się, dążeniu do celu.
  Fajny tekst! Lubię takie tematy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pasja piękna sprawa tylko kiedy przychodzą dzieci człowiek nie widzi nic oprócz nich i zaniedbuje swoje sprawy... i pasja schodzi na bok ;) Piękne zdjęcia ,)

  OdpowiedzUsuń
 7. Genialny post i cytat na początku, który po prostu muszę zachować. Naprawdę zmotywowałaś mnie do działania. Bo co z tego, że gitara leży sobie w moim pokoju już prawie połowę mojego życia, jeśli od jakiś dwóch lat nie biorę jej do ręki. Co z tego, że mam dużo szkicowników na półce, skoro dziś nie mogę po prostu usiąść i się w tym zatracić. Trzeba działać. Jeśli się nie działa, wszystko po prostu odchodzi w zapomnienie.

  http://sleepy-wolf.blogspot.no

  OdpowiedzUsuń
 8. Wazne abysmy robili co lubimy, bysmy czuli sie szczesliwi. Moja pasja to sport. Szczegolnie bieganie. Ile razy uslyszalam od mojej rodziny idziesz biegac przeciesz jest zimno, albo 40 stopni a ty idziesz biegac. Ale ja sie nie poddaje bo to kocham.
  Pozdrawiam
  http://sportowyblogewy.blogspot.com/2017/03/zupka-cebulowa.html?m=1

  OdpowiedzUsuń
 9. super przesłanie :) ja mam sporo pasji i rzeczy którymi się interesuję:)
  http://karik-karik.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetnie napisane! Najtrudniej jest ją odnaleźć, a potem już jest z górki. Wiesz, może, któ wypowiedział te pierwsze słowa? Bardzo inspirujący cytat! I Ślicznie wyglądasz ;) Świetny klimat zdjęć!

  Pozdrawiam ♥,
  MADEMOISELLE BLOG

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i jest to cytat Terry'iego Pratchett'a. Również pozdrawiam :*

   Usuń
 11. Pasję zazwyczaj znajduje się jeśli próbujemy wielu rzeczy, nieuniknione są wtedy potknięcia i błędy, ale jeśli próbujemy wystarczająco mocno, w końcu się odnajduje. :)
  Fajnie, że o tym piszesz i przypominasz, będę zaglądać częściej!

  OdpowiedzUsuń

☆Dziękuję za obserwację i komentarze :)
☆Odwiedzam każdy blog pozostawiony w komentarzu
☆Proszę nie pisz komentarza typu " Fajny Blog, obserwujemy ? (itp.)" , bo to świadczy o tym, że nie przeczytałeś/aś posta i chcesz się tylko zareklamować.