23 lut 2017

# przemyślenia

Zmian potrzebuje każdyZmian potrzebuje każdy, tylko... najczęściej jest tak, że do nich nie dochodzi. Dlaczego?
Naturalnie boimy się tego, co za sobą przyniosą. Jest ryzyko, że zamiast samych pozytywnych skutków dojdą do tego złe, których nawet się nie spodziewaliśmy. Przez strach najczęściej ograniczamy się do minimum zmian jakie moglibyśmy podjąć. Czy jest to dla nas dobre? Uważam, że nie. W przypadku większości ludzi na podstawie moich obserwacji człowiek potrzebuje, by w jego życiu zachodziły jakiekolwiek zmiany. Musimy ich dokonywać bo ciągłe stanie w miejscu po pewnym czasie stanie się nudne, monotonne. Czasem muszą być to wielkie decyzje, które zadecydują o tym co będziemy robić dalej. Tylko, że.. takie jest życie. Każdemu  z nas pewnego dnia nadejdzie pytanie, na które będziemy musieli wybrać odpowiedź. Musimy tylko pamiętać, by przed wybraniem obmyślić pozytywy i negatywy. Czy będzie to dla nas dobre czy też nie, a jeśli nie to czy warto zaryzykować?


Spodobał się post? Polub na Facebooku, by już żaden post cię nie ominął!

33 komentarze:

 1. Anonimowy19:01

  To prawda o czym piszesz. Ludzi boją i będą bać się zmian. Nikt nie jest w stanie przewidzieć co nam przyniesie los. Czy wybrana ścieżka okaże się dobrą... A jeśli okaże się zła? Czy mamy szansę na powrót do życia sprzed wyboru? Myślę, że człowiek powinien dokontywać zmian ale powinien zacząć od tych małych rzeczy... Nie odrazu wypływać na głęboką wodę, nie umiąc jeszcze dobrze pływać:)

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie
  www.cieloobluu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj zmiany, zmiany, zmiany towarzyszą nam one całe życie. Wiadomo, że zmiany to pojęcie względne, od zmian w swoim wyglądzie, poprzez ubrania w szafie po zmian najważniejszych zachodzących w naszym życiu. Każda zmiana niesie za sobą jakieś skutki, ale mimo to nie powinno nas to zatrzymywać, bo poprzez zmiany uczymy się co jest dla nas dobre a co nie :)
  Mega wartościowy post!
  Pozdrawiam
  wkomenda.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Oo, lubię takie posty czytać!
  Ja jestem osobą która zmian się nie boi i co może wydawać się dziwne - lubię je!
  Śliczne masz włosy kochana :o ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że warto zaryzykować i zmienić coś w życiu:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Masz racje, każdemu potrzebne są zmiany. Chociaż bardzo się boimy, to warto spróbować niż później żałować, że niczego się nie zrobiło :)

  ZAPRASZAM DO MNIE:
  BLOG

  INSTAGRAM

  OdpowiedzUsuń
 6. Wydaje mi się, ze jeśli człowiekowi zależy na jakiejś zmianie to naprawdę warto zaryzykować i nie przejmować się gadaniem innych za plecami ;)
  Pozdrawiam ! Bardzo fajny post :)
  moda-naszym-swiatem.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Zawsze warto jest zaryzykować. Tak mi się wydaję. Warto jest przemyśleć swoje działania, ale czemu nie rzucić wszystkiego i nie powiedzieć sobie "tak, zrobię to, niech się dzieje co chcę?" Przecież warto! I to jak! Zawsze jest warto! Bo za ryzykiem idzie zabawa, ale również nowe doznania. Czasem dużo może się zmienić, albo na lepsze, albo na gorsze, ale wszystko za sprawem jednego- RYZYKA.
  Pozdrawiam, jestemnatasza.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Nigdy nie wiemy czy zmiany wyjdą nam na dobre czy wręcz przeciwnie. Na pewno zmiany kształtują nasz charakter oraz dają nam drogocenne lekcje życia ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. zmiany nam dają coś nowego. nie wolno się ich bać tylko wychodzić ku nim na przód :) to w człeku leży przekonanie że to co nowe jest straszne. nic bardziej mylnego:) obserwuję i zapraszam do siebie;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam zmiany, zarówno te małe jak zrobienie kolczyka, nowy wystrój pokoju, jak i te poważniejsze, które mają duży wpływ na nasze życie.
  Człowiek potrzebuje zmian, nie można stać cały czas w miejscu. Trzeba czasami zaryzykować. Pozdrawiam

  itneverendsblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Warto zmieniać, decydować i pomalować swoje życie nie tylko na kolorowo, tak aby mieć kontrast i docenić szczęście które się posiada. Może czasem się żałuję swojej decyzji, ale z biegiem czasu zawsze dochodzi się do tej złotej prawdy: lepiej żałować, że sie coś zrobiło, niż żałować swojej bezczynności.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja należę do bardzo energicznych osób, które nie lubią rutyny - dlatego właśnie kocham wszelkie zmiany! Czasami nie wychodzą nam one na dobre, jednak często warto zaryzykować.

  www.saralesniak.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Tylko czy we wszystkich sytuacjach da się pozbyć strachu przed zmianami? ;)
  Uważam, że zmiany są dobre, ale czasem są tak ryzykowne, że człowiekowi brakuje na nie odwagi niestety.
  maksimilion.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Rzeczywiście każdy czasami powinien wprowadzić do swojego życia jakieś zmiany - i indywidualnie decyduje co to będzie :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Warto wprowadzać zmiany w życiu i otoczeniu ;)
  Zapraszam do mnie http://13hacks.blogspot.com/2017/02/8-zimowy-niezbednik-czyli-jak-przetrwac.html

  OdpowiedzUsuń
 16. Prawda! Od dawna myślałam nad założeniem bloga, ale bałam się reakcji innych :( ale w końcu powiedziałam, Nie, trzeba coś w tym moim życiu zmienić! Nie oglądać się na innych, bo wtedy do niczego się nie dojdzie! Świetny post!

  OdpowiedzUsuń
 17. Zmiany to czesc naszego zycia :) nieb trzeba się ich bać, tylko wychodzić naprzeciw i nabrac trochę odwagi i pewności siebie :)

  ankuuls.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Zmiany to coś co zawsze daje mi siłę do działania i motywację do zrobienia rzeczy, które już od dawna zrobić powinnam. Dlatego bardzo lubię zmiany i tak jak pisałaś każdy czasem ich potrzebuje!
  MÓJ KANAŁ NA YT
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 19. Zmiany są ważne w Naszym życiu. Nie powinniśmy się przyzwyczajać do codziennej monotonii, nie jesteśmy robotami.
  Cudowny wpis jak najbardziej na czasie

  Buziaki Kochana.

  OdpowiedzUsuń
 20. Dokładnie tak! Ludzie strasznie boją się zmian, podejmowania głębszych decyzji. Zapominamy, że znaczymy coś więcej i dostosowujemy się pod innych zamiast iść wbrew temu jak funkcjonuje świat i skupić się na sobie.

  galantyka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 21. Oj zmiany są bardzo ważne, ale tak jak mówisz najgorsze jest to, że nie zawsze poprawiają sytuacje :) bardzo fajnie opisane!
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 22. Zmiany od zawsze przerażają ludzi, głównie dlatego, że wpadamy w rutynę i głęboko przyzwyczajamy się do tego co staje się codziennością. Jednak te zmiany często wychodzą nam na dobre :)
  http://modaidekoracje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 23. Uwielbiam zmiany, zawsze to coś nowego i interesującego. Dużo ludzi się ich boi, ale wydaje mi się, że nie ma czego, po prostu trzeba się przyzwyczaić i iść do przodu.
  Miłego wieczorku! :)

  Jessica Januszkiewicz

  OdpowiedzUsuń
 24. Ja bardzo lubię zmiany i często je wprowadzam. Nie ważne czy zachodzą one we mnie, czy też w wyglądzie mojego pokoju :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 25. Świetnie napisane!

  Fajnie że taka dziewczyna jak Ty jest świadoma swoich racji, poglądów i ideałów, bo niestety wiele dziewczyn w twoim wieku ma z tym problem, co znacząco zauważam z obserwacji waszych roczników.

  Pozdrawiam
  pasjonatzycia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 26. Zmiany są potrzebne każdemu. Ważne, aby to były to zmiany na lepsze, nie na gorsze. Ludzie boją się ryzykować. Boją się, że zmiany mogą wprowadzić w ich życie chaos.

  WWW.PIANKAOFSTYLE.PL-KLIK!

  OdpowiedzUsuń
 27. Bez zmian życie wydaje się nudne :D Fajnie napisane :D
  Pozdrawiam, Weronika
  xoxo
  OFFICIAL blog of Weronika
  OFFICIAL instagram of Weronika

  OdpowiedzUsuń
 28. Najpierw lepiej się sto razy zastanowić, obrać plan działania i po prostu to zrobić.:) Zmiany są nam potrzebne!

  Pozdrawiam cieplutko;) Tak Po Prostu BLOG Będzie mi miło jak zajrzysz do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Każdy z nas potrzebuje zmian i zazwyczaj wychodzą nam one na lepsze, super zdjęcia!
  VIA-MARTYNA.BLOGSPOT.COM

  OdpowiedzUsuń
 30. Sama prawda! :) Każdy potrzebuje jakiejś zmiany w pewnym etapie swojego życia, jednak boimy się zmian bo uważamy, że tak jak jest niech będzie bo jest dobrze :/

  OdpowiedzUsuń
 31. Ryzykowanie zmianami zawsze wychodzi nam na lepsze, jak nie teraz to w niedalekiej przyszłości ;)
  http://werrkaa98.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

☆Dziękuję za obserwację i komentarze :)
☆Odwiedzam każdy blog pozostawiony w komentarzu
☆Proszę nie pisz komentarza typu " Fajny Blog, obserwujemy ? (itp.)" , bo to świadczy o tym, że nie przeczytałeś/aś posta i chcesz się tylko zareklamować.