20 lut 2017

# przemyślenia

Nie bój się być szczęściarzem


Umrzemy i to czyni z nas szczęściarzy. Większość ludzi nigdy nie umrze, ponieważ nigdy się nie narodzi.
Ludzi, którzy potencjalnie mogliby teraz być na moim miejscu, ale w rzeczywistości nigdy nie przyjdą na ten świat, jest zapewne więcej niż ziaren piasku na pustyni. Wśród owych nienarodzonych duchów są z pewnością poeci więksi od Keatsa i uczeni więksi od Newtona. Wiemy to, ponieważ liczba możliwych sekwencji ludzkiego DNA znacznie przewyższa liczbę ludzi rzeczywiście żyjących. Świat jest niesprawiedliwy, ale cóż, to właśnie myśmy się na nim znaleźli, ty i ja, całkiem zwyczajnie. Richard Dawkins
Dlatego... nie bój się marzyć. Nie bój się podążać za marzeniami, nie bój się odrzucenia, nie bój się wyśmiania, nie bój się dążyć do celu, a przede wszystkim nie bój się strachu i bycia szczęściarzem. To, że aktualnie się tu znajdujesz to dar. Doceń go. Nie patrz w tył, liczy się teraz. To jak go wykorzystasz zależy tylko od ciebie. Możesz zdziałać w stronę szczęścia, albo porażki. Co wybierasz?

Zapraszam was również do odwiedzenia i polubienia Pizzerii Adria(klik), która znajduje się w Nidzicy, niedaleko Olsztyna. Polecam się wybrać każdemu, jeśli będziecie w okolicy! :)


Spodobał się post? Polub na Facebooku, by już żaden post cię nie ominął!

40 komentarzy:

 1. Bardzo fajny, mądry post! :) A zdjęcia to już w ogóle świetne! *.* Gdańsk! Najładniejsze miasto w PL moim zdaniem! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się nie bójmy się marzyć. Fajny post.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super. Choć pierwsze słowa mocne. Najważniejsze jest to aby dążyć do celów i spełniać się

  OdpowiedzUsuń
 4. O jeju jaki ciekawy i taki motywujący post! Tak super to napisałaś i mądrze :)

  Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Trzeba się spełniać, marzyć! To jest klucz do bycia szczęśliwym!

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdecydowanie wybieram szczęście i podążanie za swoimi marzeniami :) Nie ulegać sugestiom ludzi, którzy uważają, że to niemożliwe i nigdy się nie uda. Zawsze trzeba walczyć o swoje.
  Bardzo dobry post,
  Acaila :)

  BLOG
  FANPAGE

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajnie napisane! podzielam Twoje zdanie :-) + ładne zdjęcia = mega, buziaki!!

  http://nataliazarzycka.blogspot.com/2017/02/february.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo mądry wpis,warto spełniać swoje marzenia realizować się życie ma się jedno trzeba je pielęgnować i cieszyć się każdym dniem pozdrawiam kochana

  OdpowiedzUsuń
 9. Cytat trafiony na 100% masz rację, że nie należy patrzeć co powiedzą inni bo oni kiedyś umrą, nie przeżywając twojego życia, więc dlaczego ty masz umrzeć też nie przeżywając swojego życia?

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie warto rezygnować ze swoich marzeń. Bardzo mądry post. Ahh uwielbiam te Twoje zdjęcia!
  dusiiiak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Mega mądry wpis! Ja jestem zdecydowanie za podążanie za marzeniami mimo wszelkich trudności :))
  Śliczne zdjęcia ♥
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 12. Super post :) pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie bójmy się marzyć!♡

  OdpowiedzUsuń
 14. przede wszystkim nie możemy się bać, odwaga popłaca :)
  http://karik-karik.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Super pozytywny wpis! :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Świetny post! Moim marzeniem zawsze było założenie bloga, lecz bałam się przełamać, bałam się krytyki znajomych. Ale w końcu postanowiłam i założyłam tego bloga! Nie bójmy się marzyć !

  OdpowiedzUsuń
 17. Jestem szczęściarą, bo żyję, choć niektórym nie było to dane. W obecnych czasach wiele kobiet poddaje się zabiegowi aborcji i uśmierca człowieka, który kiedyś przecież mógłby być kimś wielkim. Nie każdy ma szansę żyć, ale ja ją dostałam, więc jestem szczęściarą. Choć wiele jest przeciwności w naszym życiu nie powinniśmy zapominać o tym, że mamy wielkie szczęście, że w ogóle żyjemy. Poruszyłaś bardzo ważny temat i strasznie Ci za to dziękuję, bo to pokazuje, że są jeszcze na świecie ludzie dla których życie ma wielką wartość ;)
  maksimilion.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Z ust mi to wyjęłaś :)
  Nie blokujmy się przed światem, nie zastanawiajmy co powiedzą ludzie. To nasze życie i wręcz obowiązkiem jest żebyśmy wykorzystali je jak najlepiej w zgodzie z sobą, a nie z innymi. Nikt inny za nas naszego życia nie przeżyje. Nie przejmujmy się negatywnymi opiniami innych, róbmy swoje, tak żebyśmy MY byli szczęśliwi :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Ah i zapraszam również do siebie :)
  ---> www.damandherworld.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. świetny post i bardzo ładne zdjęcia :)
  podoba mi się pierwsze zdanie!

  OdpowiedzUsuń
 21. Szczęście dla każdego znaczy co innego :) Ale mimo każdej przeszkody warto jest po nie sięgnąć :)
  Marzenia są jedną z tych dobrych rzeczy w naszym życiu, które czasami bywa strasznie ponure :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Racja, w dzisiejszych czasach każdy z nas boi się tylu rzeczy, że czasem ciężko docenić ten dar jaki wszyscy otrzymaliśmy - życie
  bardzo fajny post, trochę krótki, ale z przekazem

  OdpowiedzUsuń
 23. Moim zdaniem nie ma nic ważniejszego w życiu niż szczęście i zdrowie. Wyglądasz świetnie! :) http://werablogerkaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 24. Prawda. Nigdy nie wiadomo, czy ktoś, kto się urodził lub miał się urodzić w przyszłości nie miał wynaleźć leku na raka. Ale ich nie ma. jesteśmy my i może to my będziemy na ich miejscu?
  julia-skorupka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 25. Powinniśmy cieszyć się z tego, że żyjemy - ale niektórzy np tego żałują, ze względu na ich przytoczony los. Niestety. Ale warto być szczęśliwy, przynosi na prawde dużo dobrego :)
  sensiblees.pl

  OdpowiedzUsuń
 26. Bardzo mądry post i oby takich więcej. A ty wyglądasz ślicznie na zdjęciach

  OdpowiedzUsuń
 27. Krótki post, ale trafia do serca. Cytat jest przepiękny. Rodząc się dostaliśmy szansę i powinniśmy ją w 100% wykorzystać! :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Świetnie napisany post. Bardzo motywującym marzeniem :) Moim największym aktualnie jest rozwinąc swojego bloga maksymalnie jak się da i być bardziej profesjonalna w tym co robię

  OdpowiedzUsuń
 29. Anonimowy18:15

  Świetny i wartościowy wpis !
  Czekam na kolejne. Pozdrawiam.:)
  Zapraszam do odwiedzenia mnie w wolnej chwili.
  Www.cieloobluu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 30. Oczywiście że trzeba dążyć do szczęścia i własnego spełnienia. Choćby miał być mały krok na przód, który słabo zmieni coś w życiu to i tak jest więcej niż tych co stoją w miejscu :)

  OdpowiedzUsuń
 31. great post! would you like to follow each other on gfc?
  let me know on my blog!
  XX, Rahel - www.justrahel.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 32. jejuuu, taki króciutki post a budzi tyle przemyśleń. To prawda, jesteśmy tu i to wcale nie przypadek

  magdawiglusz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 33. Gdańsk poznam wszędzie, jedno z moich ulubionych miast! Cudowny ...
  Pozdrawiam cieplutko :)

  Zapraszam do mnie ♥
  Zapraszam do mnie ♥

  OdpowiedzUsuń
 34. "Po co szukać szczęścia na drugim końcu oceanu, skoro ono wisi nad Tobą?"

  OdpowiedzUsuń
 35. jesteś bardzo ładna, twoje posty dają dużo do myślenia :)
  obserwuję :)
  http://weera-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 36. Pozytywny wpis i ładne zdjęcie ;)

  OdpowiedzUsuń
 37. i love fashion and your clothing style is very modern and elegant, thank you for sharing I am very happy model kebaya

  OdpowiedzUsuń
 38. "Żyjemy coraz szybciej, cały czas się dokądś spieszymy i za czymś biegniemy, goniąc szczęście, które bywa ulotne, a dla każdego z nas oznaczające coś zupełnie innego. Zwolnijmy, chociaż na chwile i zastanówmy się, czy takie gnanie przez życie na jakiś sens?? Czy nie warto czasami się naprawdę zatrzymać, chociaż na chwilę?? Choćby po to, by zacząć doceniać piękna przyrody wokół nas? Na przykład z tego, że słońce cudnie grzeje, podziwiać piękne oraz różnokolorowe kwiaty kwitnące w ogrodach lub polach?? Urokliwych wschodów oraz zachodów słońca?? Powinniśmy zacząć doceniać uroki każdej pory roku?? Czy złotych łanów rzepaku oraz pszenicy?? Zamiast tego prawie wszyscy ludzie chodzą podenerwowani oraz wściekli jeden gorzej na drugiego, kiedy np. wychodzą z pracy, ponieważ mają robić wszystko na szybko, a jeszcze lepiej „na wczoraj". Czasami robię sobie przerwę w blogowaniu, od internetu, a wreszcie od komputera, ponieważ jestem tylko człowiekiem nie robotem i tak jak wszyscy potrzebuję odpoczynku. To właśnie w niej można usłyszeć więcej, niż kiedy. Ponieważ cisza jest prawdziwą i naturalną muzyką dla naszych uszu. Wtedy dochodzi do nas cykanie świerszczy, rechot żab, kukanie kukułki, a wreszcie przepiękny oraz melodyjny śpiew ptaków, skrzypienie gałęzi drzew na wietrze czy szmer płynącego potoku, to naprawdę niezwykłe przeżycia. Zwyczajnie można rozmarzyć się i zanurzyć się w swoich myślach, bo to, tylko by odpłynąć na jednej z białych chmurek płynących leniwie po błękitnym, a także słonecznym niebie. Mieszkam na wsi Wcale się tego nie wstydzę. Najbardziej uwielbiam na wiosnę, czy lecie spacerować koło potoków i podziwiać piękno wiejskiej przyrody. Uwielbiam najczęściej jednak w lecie, kiedy jest przepiękna słoneczna pogoda biegać boso po łąkach, a także siedzieć lub położyć się w ciszy przy strumieniu i zamknąć, chociaż na chwilę oczy zwrócić twarz w stronę ciepłego słońca, aby wygrzewać się w jasnym oraz ciepłym słońcu, oraz patrzeć na błękitne niebo, a przy okazji podziwiając przepiękne wiejskie widoki. Bardzo lubię spacerować po łąkach i polach, na których kwitną piękne polne kwiaty oraz ozdobne różnokolorowe trawy. Nie wiem, czy chciałabym żyć oraz mieszkać w zatłoczonym i zakurzonym, wielkim mieście. Chodzenie oraz bieganie po łąkach to dla mnie odskocznia od codziennego życia, pełnego zgiełku, gwaru oraz hałasu. Aby się odprężyć, zrelaksować, a także zwyczajne położyć się na łóżku, zwyczajnie włączyć muzykę w radiu lub pójść na długi spacer, by po prostu pozwolić spokojnie odpłynąć myślom.Radujmy się z każdego dnia, każdej chwili czy momentu oraz otaczającej nas chwili, bo następnego może być gorzej. Należy po prostu cieszyć się życiem, które bardzo krótko trwa, a także cieszyć się każdą chwilą spędzoną tutaj na Ziemi razem z naszą rodziną, przyjaciółmi, jak i tych, których bardzo mocno kochamy. Poczucie szczęścia jest szybko przemijające, może Je wywołać jakieś dobre wspomnienie lub chwila, tylko drobiazgi mają jakikolwiek sens w tym życiu. Wszystkie „małe rzeczy” nadają ogromny oraz niepowtarzalny sens naszego życia, ponieważ niosą ze sobą naprawdę wiele radości, kiedy się Je otrzymuje. Trzeba cieszyć się z tego, co posiadamy, nie żądając niczego w zamian ani tym więcej niż naprawdę możemy posiadać. Chwile, które przeżywamy w swoim życiu, są ulotne niczym motyl — bardzo szybko przemijają, ale za to zostają potem przepiękne wspomnienia".

  OdpowiedzUsuń

☆Dziękuję za obserwację i komentarze :)
☆Odwiedzam każdy blog pozostawiony w komentarzu
☆Proszę nie pisz komentarza typu " Fajny Blog, obserwujemy ? (itp.)" , bo to świadczy o tym, że nie przeczytałeś/aś posta i chcesz się tylko zareklamować.