17 lut 2017

# przemyślenia

Negatywne środowisko W trakcie drogi przez życie, ku celowi otaczasz się ludźmi. Dzielą się oni na dwa środowiska. Przyjaciół,
którzy będą cie wspierać w każdej chwili i ciągnąć ku górze, wierząc w ciebie. Toksycznych przyjaciół, którzy będą wyłącznie mówić, że oszalałeś. Nie uda ci się, to nie możliwe, w życiu najważniejszy jest grunt, więc znajdź pracę i pracuj, a ten pomysł wybij sobie z głowy. To z kim się trzymasz- utożsamiasz się z nim. Trzymając się wśród toksycznych ludzi staniesz się słaby. Twoja motywacja do działania z każdym dniem będzie coraz mniejsza. Stracisz wiarę w siebie i swoje indywidualne możliwości. Będzie to skutkować tym, że porzucisz swoje marzenia w kąt. Będziesz starać się zapomnieć. Zaczniesz robić rzeczy, które ci zalecali, będąc przy tym, nieszczęśliwym.
 Tylko, że... Pewnego dnia możesz ujrzeć jak ktoś właśnie spełnił twój pomysł. Powiesz, że to powinienem być ja. Ale zaraz... jak powinieneś być to ty, jeżeli już dawno się poddałeś? On walczył, odsunął się od toksycznych ludzi i działał. Wierzył. Starał się. Szedł przed siebie, nie zatrzymał się w miejscu.
 Dlatego drogi czytelniku... Jeżeli wyznaczyłeś sobie cel, nawet jeżeli jest jakiś mały. Zwróć uwagę w jakim kręgu ludzi się znajdujesz. Usuń tych złych, znajdź dobrych. Będziesz miał podwójną motywację- swoją i ich. Poczujesz, że naprawdę możesz wszystko. Bo możesz. Tylko uwierz w to i nie stawaj w miejscu.


Spodobał się post? Polub na Facebooku, by już żaden post cię nie ominął!


21 komentarzy:

 1. Dobrze napisane i prawdziwie, jesteśmy wypadkową 5 osób, z którymi najwięcej spędzamy czasu. Dlatego też, zwróćmy na to uwagę, tak aby podczas dążenia do swoich celów mięc wsparcie i siłe z ich obecności, a nie podcinanie skrzydeł.

  Pozdrawiam
  Badzlepzymkazdegodnia : )

  OdpowiedzUsuń
 2. Całkowicie zgadzam się z absolutnie każdym słowem jakie tu napisałaś. To jacy ludzie nas otaczają ma wielki wpływ na to kim my sami się stajemy. Na szczęście nigdy nie miałam "przyjemności" zadawania się z toksycznymi ludźmi, co z pewnością miało wpływ na to jaka jestem. Staram się spełniać swoje marzenia i moi bliscy zawsze mnie w tym wspierają. A jeżeli coś mi się nie udaje, to cóż . . . Najczęściej to wina mojego lenistwa :P
  Bardzo podoba mi się wygląd Twojego bloga, jest taki przejrzysty i . . . czysty ^^ Na pewno będę do Ciebie często zaglądała, bo zainteresowałaś mnie swoimi postami :)
  Ściskam ciepło,
  Acaila <3

  BLOG
  FANPAGE

  OdpowiedzUsuń
 3. Najważniejsze to trafić na odpowiednich ludzi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobrze napisane, to nasze życie, lepiej zadbajmy o to, aby było takie jak chcemy bo inaczej obudzimy się za kilka lat w życiu, które nie sprawia nam radości.

  OdpowiedzUsuń
 5. Taka toksyczna przyjaźń to jedna z najgorszym możliwych rzeczy.
  paulan-official-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Całkowicie się z Tobą zgadzam. W naszym życiu najważniejsze jest to co sami chcemy robić, a nie to co narzucają nam inni ludzie.

  http://swiat-oczami-pietrka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawy i mądry post. Ja niestety trafiłam na takie środowisko, gdzie trudno mi znaleźć kogoś, kogo nazwałabym swoim przyjacielem. Mam niestety tego pecha że trafiam z reguły na niewłaściwe osoby.
  http://take-a-pencil-and-draw-world-of-race.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny post. Ja ostatnio zrobiłam selekcję w moich znajomych. Skończyłam już z ludźmi, którzy podcinali skrzydła. Będę zaglądała częściej do Ciebie. Zapraszam do mnie, a może akurat coś ci się spodoba i zostaniesz ze mną na dłużej poulciak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Święta prawda ;)od ludzi toksycznych trzeba się odciąć i to jak najszybciej! Szkoda tracić czasu i swojego życia poporządkując się innym! :)
  Świetny post! Nic tylko wydrukować i powiesić nad łóżkiem :D
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Święta racja!!! zapraszam również do siebie fajny blog zapraszam również do siebie ;) http://coconailsbeauty.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Ale masz śliczna buzie :) szkoda ze nie pokazalas otwartych oczu :) http://perfectmrshouse.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo interesujący post. Zgadzam się i cudowne zdjęcia. Obserwuje.

  OdpowiedzUsuń
 13. Niejednokrotnie słyszałam i słyszę od wielu osób,że podjęłam złą decyzję,że nie dam rady, będę żałować i zawalę wiele spraw. Wiesz co najbardziej motywuje mnie do działania? To,że tym złośliwym ludziom jestem w stanie udowodnić jak bardzo się mylili i jak źle mnie osądzili. Zawsze chcieć to znaczy móc. Życie mamy jedno,nie jesteśmy w stanie ocenić jak długie,dlatego warto i należy walczyć o swoje, bo tylko w taki sposób przekonamy się o tym co jest dla Nas dobre i czego tak naprawdę w życiu chcemy. Nie należy nikogo osądzać za jego decyzje. Nie będziesz mnie wspierać? Trudno,ale zawsze miej na uwadze to,że kiedyś to Ty będziesz potrzebował wsparcia,a ja się wtedy odwrócę tak jak Ty. Dobro zawsze wraca :)
  Naprawdę świetny wpis ;).
  Pozdrawiam, www.dystyngowanapanna.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo dobrze napisane, kiedyś na siłę trzymałam się ludzi, którzy byli dla mnie toksyczni i źle na mnie wpływali. Ale cieszę się że z tego wyszłam, pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 15. Mega dobrze napisany post :) mówiąc szczerze trochę zmotywowałaś mnie do działania :)

  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 16. Świetnie napisane. Ja odcięłam się kompletnie od osób, które mi 'szkodziły'.

  Zapraszam do mnie. Będzie mi bardzo miło, jeżeli zostawisz po sobie ślad w postaci obserwacji oraz komentarza. ☺ normalbutdidnot.blogspot.com (click)

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetnie ujęte,zawsze trzeba iść za głosem serca :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Toksyczni ludzie zbyt często trafiają się na naszej drodze w życiu. Takie osoby mają na nas tak negatywny wpływ, że nie potrafimy się spod niego uwolnić. Jednak należy próbować, walczyć o samego siebie i iść za głosem serca. Możemy wiele osiągnąć, gdy wyzwolimy się spod negatywnych wpływów.
  maksimilion.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 19. O tak takiego tekstu mi dzisiaj trzeba było. Ludzie zapomnieli co jest ważne w życiu, jakie są prawdziwe wartości i co powoduje, że jesteśmy szczęśliwi.

  OdpowiedzUsuń
 20. Najważniejsze to być szczęśliwym i mieć w około sobie dobrych ludzi: )
  Fajny blog: )

  OdpowiedzUsuń
 21. Poruszyłaś bardzo bliski mi temat. Z kim przystajesz takim się stajesz. Ja błądziłam przy swoich "fajnych" znajomych, zostawiłam ich i nie żałuję bo podążam dalej za marzeniami i się nie poddam :)
  rooksiii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

☆Dziękuję za obserwację i komentarze :)
☆Odwiedzam każdy blog pozostawiony w komentarzu
☆Proszę nie pisz komentarza typu " Fajny Blog, obserwujemy ? (itp.)" , bo to świadczy o tym, że nie przeczytałeś/aś posta i chcesz się tylko zareklamować.