31 gru 2015

# przemyślenia

Wiedzą o blogu! Co teraz?

Usunąć go? Zmienić adres?!

Blogowanie to pasja, nie wykonywana przez każdego. Nie którzy mogą się po prostu nie nadawać, a innym może to wychodzić świetnie. Blogowanie to też czynność przez, którą często chcemy dotrzeć do innych dzieląc się z nimi naszymi poglądami, recenzjami czy pomysłami. Tylko, że niektórych ludzi może to nie obchodzić. Robisz coś innego niż inni, wyróżniasz się- to może cię postawić w dobrym świetle albo złym, od tego często zależy z kim się trzymasz i jakich masz znajomych.  Znajdzie się na pewno garstka osób, która będzie zazdrosna tym co osiągnęłaś i zaczną cię obgadywać i wytykać palcem. Ale nie przejmuj się. Na pewno masz kilka osób, którym powiedziałaś na przykład przyjaciółce czy komuś z rodziny. Oni będą cię wspierać. Będą też pewnie pomagać ci się wspinać wyżej, a nie ciągnąć w dół. 
Rób dalej to co kochasz, osiągnęłaś już więcej niż niektórzy. A inni? Przez pewien czas dalej mogą ci dokuczać ale jak będziesz to ignorowała z czasem przestaną, ty osiągniesz więcej i zapracujesz na to na co chciałaś. Musisz też pamiętać, że robisz to głównie dla siebie, bo wyznaczyłaś sobie cel i nie pozwól, by ktoś ci go zniszczył.

Jak było ze mną?
Bloga założyłam w wakacje, gdy wybierałam się do gimnazjum. Oczywiście pochwaliłam się koleżance( która też założyła bloga)  i rodzinie. Dalej po przyjściu do szkoły po jakimś miesiącu, może dwóch była lekcja na, której wypisywaliśmy swoje pasje. Napisałam, że mam bloga. Kilka koleżanek się zainteresowało i dałam linka. Potem koleżance(teraz już przyjaciółka) spodobało jej się to i tez założyła bloga, na którego wam gorąco zapraszam tutaj. Teraz w sumie większość klasy wie o nim i jeżeli zaczynają temat o blogu- normalnie z nimi o tym rozmawiam.  
A jeżeli już mieliby powiedzieć nieuzasadnioną krytykę zignorowałabym to i przestaliby. 

Podsumowując... Jeżeli masz bloga i ktoś się o nim dowiedział- nie panikuj. Parę osób cię wesprze a parę osób wyśmieje ale to jest normalne.  


 Jak było z wami?

Życzę wam również szczęśliwego nowego roku!

16 komentarzy:

 1. U mnie chyba wiekszosc osob z klasy o tym wie i zawsze np. na wigilii klasowej zycza mi powodzenia itp :)

  agataweranika.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Przy zakładaniu bloga byłam wręcz przerażona, że ktoś ze szkoły się o nim dowie. Po jakimś czasie jednak wszystko wyszło samo, ktoś go znalazł, powiedział innym i wszyscy to świetnie przyjęli. Teraz dużo znajomych go czyta i jeszcze nigdy nie spotkałam się z żadną krytyką z ich strony. Jeśli bloga prowadzi się z pasji i jest to coś, co kochamy - nie trzeba wstydzić się swojej pasji, tak więc nikt nie ma prawa wyśmiewać kogoś za to, że rozwija swoją pasję czy hobby.

  www.boroviecka.pl (KLIK)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja prowadziłam wiele blogów, ale każde usunęłam z braku chęci. Teraz mojego aktualnego mam zamiar prowadzić długo :) Sukcesów w blogowaniu :)

  Szczeliwgo nowego roku !

  http://johannnnnnka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja założyłam bloga też jak szłam do gimnazjum. Powiedzialam przyjaciółce i rodzinie. Z czasem zaczęłam dawać linki do bloga na instagramie, czy na snapie. Znajomi ze szkoły właśnie tak się dowiadywali i mimo że niektórym się do nie podoba, nie zamierzam usuwać ani bloga, ani kanału na youtube :)

  www.askorbinowy.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie moi znajomi i rodzina na reakcję o blogu zareagowali bardzo dobrze, wszyscy mnie wspierają, a moi wrogowie są różnież pełni podziwu, wiec mega się ciesze. Jednak mimo wszystko nie zrezygnowałabym z czegoś co sprawia mi tyle radości :)
  Pozdrawiam i życzę miłego roku 2016!
  Jestemnatasza.blogspot.com 👈

  OdpowiedzUsuń
 6. ja juz sie przyzwyczailam ze wszyscy mowia na mnie blogerka, haha

  http://feel-that-moments.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja powiedziałam tylko zaufanym znajomym na początku, później na koloniach coś było o pasjach i powiedziałam o tym, ale nikt jakoś nie był zdziwiony czy coś, w szkole też się obiło ludziom o uszy, ale nie interesuje ich chyba to na tyle, aby grzebać w tym temacie głębiej. ;) Myślę, że to wszystko zależy od ludzi i ich reakcji. Ale nie da się ukryć takich rzeczy, szczególnie jeśli ma się przyjaciół- paply !
  http://momentcatcher00.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie ma co ukrywać swojej pasji przed światem :)
  dusiiiak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. O moim blogu któregoś dnia dowiedziało się praktycznie całe moje otoczenie. Do dzisiaj nie wiem jakim cudem w szkole zaczęli mnie zaczepiać prawie nieznajome osoby,które komplementowały moją pasję. Byłam w szoku, bo nie planowałam informować znajomych o mojej stronie. Czułam, że już nie będę mogła tak luźno podchodzić do pisania. Teraz, gdy wszyscy już o nim zapomnieli - wracam do blogowania, ale już na poważnie, bez kiczu i dziecinady.
  Zapraszam.

  http://modo-maniaczka.blogspot.com/2016/01/02012016-moze-by-tak-na-powaznie.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetne podejście, o moim blogu wie kilka osób (które same prowadzą własną stronę), więc nie mam się jak na razie czym przejmować :)

  emily-kalinka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. O moim blogu wiedzieli siostra i chłopak nie wiem czy komuś powiedzieli. Zawsze znajdą się ludzie którzy będą zazdrośni i przez to będą się wyśmiewać. Nie warto się nimi przejmować . Blogowanie to pasja ! :)
  http://anonimoowax.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. U mnie pewnego dnia wszyscy się dowiedzieli (sama nie wiem jak). Na początku dałam tylko Tobie linka do mojego bloga, a za kilka tygodni wiedziała już cała rodzina- czarna magia, haha :D Teraz, jak spotykam się z jakimiś bezpodstawnymi hejtami, olewam je, nie wszystkim musi się podobać :))) Śliczne zdjęcia!

  Pozdrawiam,
  Mój blog- zapraszam! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja bloga założyłam zaledwie parę dni temu, ale pamiętam w gimnazjum jedna z moich znajomych założyła bloga. Wtedy zaczęły się ataki na jej osobę. "Modystka", "blogereczka" i tak dalej. Większość wtedy jarałą szlugi kitrając się za szkołą, a ona robiła coś co jej, powiem szczerze, naprawdę wychodziło. Ale tak jak napisałaś weszła zazdrość o to, że ktoś ma pomysł na siebie i jakąś pasję. Nigdy tego nie zrozumie.

  http://crybb-x.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. Po stwierdzeniu "Na pewno masz kilka osób, którym powiedziałaś na przykład przyjaciółce czy komuś z rodziny. Oni będą cię wspierać." odniosłam wrażenie, że nie czytam o pasji, tylko o jakieś chorobie. Bloga się po prostu pisze. Po co komu wsparcie? Chyba, że ktoś jest sparaliżowany i nie może pisać sam, więc komuś dyktuje, aby przelał to na bloga ;) A tak poza tym, to ostatnio zastanawiałam się nad tym, bo wydaje mi się, że adres mojego bloga wpadł w ręce mego jedynego wroga. Ostatecznie doszłam do wniosku, że mam to w rzyci. Jestem sobą i nie mam co tego kryć :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Śliczne zdjęcia <3
  http://malwinabeczek.blogspot.com/
  Blog się spodoba? Zaobserwuj!

  OdpowiedzUsuń
 16. przydatny, fajny post :) miło się czyta

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie MÓJ BLOG-KLIK

  OdpowiedzUsuń

☆Dziękuję za obserwację i komentarze :)
☆Odwiedzam każdy blog pozostawiony w komentarzu
☆Proszę nie pisz komentarza typu " Fajny Blog, obserwujemy ? (itp.)" , bo to świadczy o tym, że nie przeczytałeś/aś posta i chcesz się tylko zareklamować.